Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa jest bliżej utworzenia uniwersytetu, niż kiedykolwiek w przeszłości

Facebook Twitter

Pod koniec stycznia Akademii im. Jana Długosza udało się uzyskać już szóste niezbędne uprawnienie do nadawania stopnia doktora. Tym samym uczelnia spełniła wszelkie potrzebne wymogi do zmiany nazwy.

Mówi dr hab. prof. AJD Anna Wypych-Gawrońska:

Jak dodaje rektor częstochowskiej uczelni, Senat Akademii podjął już stosowną uchwałę, wyrażając pozytywną opinię w przedmiocie zmiany nazwy. Wiemy też że AJD chce zachować w nazwie dotychczasowego patrona. Jak się dowiedzieliśmy pani rektor wkrótce spotka się z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem.

Mariusz Osyra pytał też rektor uczelni prof. Annę Wypych-Gawrońską, jaka przyszłość czeka akademię oprócz zmiany nazwy. Jak będzie wyglądał i funkcjonował Uniwersytet Częstochowski…

O przygotowaniach do zmian AJD w uniwersytet przymiotnikowy mówiła nam rektor uczelni. Kolejne formalności w sprawie planowanych zmian mogą zająć różnym gremiom państwowym nawet miesiące, choć jest to sposób szybszego przeobrażenia niż wcześniej obowiązująca droga sejmowej ustawy. Rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj