Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Częstochowa 60+”, czyli jak miasto chce aktywizować seniorów

Facebook Twitter

Centrum Aktywności Seniora i nowe pomysły dla osób w wieku 60+ przygotowują władze Częstochowy. Ułatwień w życiu codziennym ma być więcej. Miasto stawia na aktywizację osób starszych. Czym będzie zajmować się tworzone centrum?

O szczegółach projektu opowiedział nam Adrian Staroniek z Urzędu Miasta:

Rolą będzie skupianie wszystkich informacji z jednostek podległych samorządowi oraz współpracujących i przekazywanie jej do opinii publicznej. Seniorzy będą mogli pod jednym numerem telefonu zorientować się o wszystkich działaniach z terenu całego miasta. Natomiast tym drugim działaniem, które dziś już jest na finiszu to karta rabatowa dla seniorów „Częstochowa 60+”. Wystąpiliśmy do wielu przedsiębiorców, stowarzyszeń, do firm o możliwość rabatowania w ramach realizacji tego programu.

Według statystyk Urzędu Miasta co czwarty częstochowianin wchodzi w wiek senioralny. Opracowano więcej programów, które mają społecznie zintegrować mieszkańców po sześćdziesiątym roku życia. Ogródki dla seniorów, to nowy pomysł na ich aktywizację.  Trwają ostatnie szlify…

Dziś z MOSiRem wspólnie przymierzamy się do tego, by animatorzy mieli tam określone terminy, by seniorzy mogli tam poruszać się tak, by nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Wielu jest mieszkańców Częstochowy, którzy są w wieku ponad 60 lat. To około 50 tysięcy osób, czyli jedna czwarta mieszkańców miasta.

Najbliższe treningi dla seniorów na placach rekreacji ruchowej we wtorek (25.06.) od 10.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024