Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czas bić na alarm: W Częstochowie coraz częściej zatrzymuje się pijanych rodziców!

Facebook Twitter

Powtarzające się przypadki opieki nad dziećmi przez pijanych rodziców to już w Częstochowie alarmujące zjawisko. Podobne sytuacje mnożą się szczególnie w ostatnich miesiącach. Problem dostrzegają też miejskie instytucje i organizacje pomocowe.

Kilka dni temu po raz czwarty tę samą matkę pod wpływem alkoholu z małym dzieckiem w wózku zatrzymała częstochowska policja. Czy zabrakło odpowiedniej pomocy? Pytaliśmy Lidię Zeller, prezes działającego w mieście Stowarzyszenia „Dla Rodziny”.

Czy działają w mieście kompleksowe rozwiązania, które mogą przeciwdziałać takiemu problemowi? Pytaliśmy rzecznika MOPS-u.

Mówi Maciej Hasik z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. Jak dodaje prezes Stowarzyszenia na rzecz pomocy dziecku i rodzinie, interwencje pracowników socjalnych mają przede wszystkim nieść pomoc. Oddanie sprawy do sądu jest rozwiązaniem ostatecznym…

Dodaje Lidia Zeller. Osoby z podobnym problemem mogą uzyskać pomoc w Miejskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej lub właśnie w siedzibie stowarzyszenia „Dla Rodziny” przy ul. Jasnogórskiej 34.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2019