Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Coraz więcej odbiorców pomocy organizacji pozarządowych

Facebook Twitter

W czasach kryzysu spowodowanego pandemią przed dodatkowymi wyzwaniami stanęły częstochowskie organizacje niosące pomoc. Poszerzają często swój profil działalności i starają się odpowiadać na bieżące potrzeby.

Z powodu koronawirusa coraz częściej mieszkańcy trafiają właśnie do organizacji pozarządowych na naszym terenie, przyznaje przedstawicielka fundacji Adullam.

Sytuacja w fundacji jest zawsze dynamiczna. To nie jest tak, że zaplanujemy sobie jakieś działania, tylko to ludzie nam dyktują, w jaki sposób mamy działać i funkcjonować. Rzeczywiście od marca, jeżeli możemy mówić o stanie zagrożenia, rzeczywiście pojawiło się więcej podopiecznych, którzy znaleźli się w trudnej, kryzysowej sytuacji, nagle zmieniła się ich forma pracy bądź stan zdrowia i przychodzili z prośbą o pomoc. 

Mówi Anna Klim-Jaworska z Fundacji Chrześcijańskiej Adullam. Przy ul. Krakowskiej jest więcej beneficjentów pomocy rzeczowej, ale i osób, które zgłaszają się po gorący posiłek…

Pomoc żywnościową bądź odzieżową, bo w magazynie odzieży, który prowadzimy codziennie możemy wydawać osobom potrzebującym odzież, szczególnie teraz w okresie zimowym kurtki, ciepłe buty, spodnie. Natomiast jeżeli chodzi o dostarczanie posiłków współpracujemy z miastem Częstochowa i dowozimy cateringiem posiłki do osób, które nie mogą z różnych przyczyn wyjść z domu, także do osób objętych kwarantanną.

O potrzeby mieszkańców w trudnym czasie epidemii pytaliśmy w częstochowskiej Fundacji Adullam ze Starego Miasta.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021