Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co z HiT-em w szkołach? Miejscy radni Lewicy z apelem o nieużywanie podręcznika Roszkowskiego

Facebook Twitter

Przed zbliżającym się rokiem szkolnym, spore kontrowersje budzi wprowadzenie nowego przedmiotu „Historia i Teraźniejszość”. Głównie za sprawą rekomendowanego do przedmiotu podręcznika. Częstochowscy radni z klubu Lewicy apelują, aby nauczyciele z naszego miasta - nie używali tej książki do nauczania przedmiotu.

fot. Pixabay

W apelu wystosowanym w mediach społecznościowych radni Lewicy z Częstochowy twierdzą, że podręcznik jest zbiorem wielu półprawd, przekłamań, stąd ich prośba do częstochowskiego środowiska oświatowego. Jednocześnie samorządowcy zgłaszają gotowość do bezpłatnej pomocy prawnej dla każdego z nauczycieli, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek konsekwencji zawodowych, które mogliby ponieść w efekcie sprzeciwu wobec wytycznych rządowych i zaleceń ministerstwa w tej sprawie.

Czy nauczyciele z naszego miasta wyrażą sprzeciw?

Póki co powstaje mapa internetowa szkół, gdzie HIT nie będzie nauczany z książki prof. Roszkowskiego. Na razie nie ma jeszcze reakcji dyrektorów szkół na przedstawione pismo radnych w mieście. Część z szefów szkół średnich już wcześniej deklarowała, że książki w swoich liceach nie dopuści.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj