Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rada Miasta ze stanowiskiem przeciwko mowie nienawiści – sprzeciwiajmy się hejtowi

Facebook Twitter

Rada Miasta ze stanowiskiem przeciwko mowie nienawiści. Podczas ostatniego posiedzenia zgodnie wyraziła swój zdecydowany sprzeciw wobec wszelkim formom hejtu w przestrzeni medialnej i w życiu codziennym.

Rada Miasta

Rada Miasta ze stanowiskiem przeciwko mowie nienawiści

Rada Miasta Częstochowy wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec mowy nienawiści i hejtu w przestrzeni medialnej i w życiu codziennym.

Nienawiść w przestrzeni medialnej i internecie jest rosnącym problemem społecznym. Są to doskonale narzędzia informacyjne, jeśli są używane w dobrych intencjach, ale w coraz większym stopniu stają się także bronią, w której ataki, kłamstwa, nienawiść i oszczerstwa są na porządku dziennym. Mowa nienawiści to zjawisko narastające, często spowodowane biernością, a brak reakcji oznacza milczącą akceptację takiego zachowania. Nikt, nigdy nie powinien czuć się wykluczony z prawa do godnego życia i bezpieczeństwa z jakiegokolwiek powodu.

Rada Miasta Częstochowy zwraca się do mieszkańców Częstochowy do solidarnego przeciwstawienia się wszelkim formom agresji i nienawiści fizycznej i werbalnej.
Trzymajmy się z daleka od mowy nienawiści. Zero tolerancji dla hejtu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024