Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co dalej z realizacją programu miejskiego in vitro? Nabór już zamknięty

Facebook Twitter

Są zarezerwowane w miejskim budżecie środki na dotacje dla 30 częstochowskich par, które chcą skorzystać z zabiegów in vitro. Tegoroczny telefoniczny nabór do miejskiego programu został już zamknięty. Magistrat przyjął też dużo większą liczbę zgłoszeń w tej sprawie.

Rada Miasta Częstochowy

Przy naborze decydowała kolejność zgłoszeń, które z uwagi na epidemię były przyjmowane telefonicznie. Przez dwa dni odebrano łącznie 70 zgłoszeń, 40 wpisano na listę rezerwową. Ostatecznie kolejnego dnia przyjęto 65 wniosków, na liście rezerwowej znalazło się 35 z nich.

Jak podsumowuje Marcin Breczko z częstochowskiego magistratu, zainteresowanie dopłatami do zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego było jeszcze większe niż przed rokiem. Dlatego też miasto nie wycofuje się z finansowania procedury. Wyłonieni zostali wykonawcy dla programu:

Pary same wybierają sobie podmiot medyczny spośród realizatorów częstochowskiego programu. Wszystkie te jednostki lecznicze spełniają wskazane przez miasto kryteria. Uczestnicy wybrali głównie kliniki z Katowic. 29 par właśnie w tym mieście skorzysta z dofinansowanej procedury i jedna para zdecydowała się na podmiot medyczny ze Rzgowa.

Jak dodaje Marcin Breczko, najwięcej zgłaszających się kobiet to osoby w wieku od 31 do 34 lat, w kilku przypadkach w tym roku nie były to małżeństwa, a związki nieformalne. Miasto dofinansuje jeden zabieg in vitro do 5 tys. złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj