Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zamieszanie wokół stanicy wodnej w Blachowni. Harcerze zmieniają lokalizację, nie z własnego wyboru

Facebook Twitter

Zamknięto stanicę wodną 39. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej w Blachowni. Hangar był wykorzystywany przez prawie 50 lat działalności. Co stanie się z obiektem i gdzie swoje miejsce znajdą teraz harcerze?

fot. facebook.com/HMKZ39er

W ciągu kliku dni Komenda Hufca ZHP z Częstochowy przeniesie swój sprzęt wodny na północną stronę zbiornika w Blachowni. Zostanie on umieszczony w hangarze dawnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Natomiast obecny hangar stanicy zostanie rozebrany i nie będą już mogli z niego korzystać członkowie Harcerskiego Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego „39-er”. Jednak do końca sezonu żeglarskiego będą oni prowadzić zajęcia z dziećmi w innej części kąpieliska, ale też planują skorzystać z gościny innych miejsc w regionie. Ponadto poinformowali oni też w specjalnym komunikacie w mediach społecznościowych, że zgromadzone przez lata rzeczy znajdujące się w depozycie klubu, można odebrać od poniedziałku do piątku od godziny 16:30.

Pełna treść oświadczenia:

W imieniu byłch instruktorów, harcerzy oraz wodniaków i żeglarzy związanych ze Stanicą Wodną ZHP w Blachowni, przy ul. Sienkiewicza 19, dziękuję za prawie 50-cio letni okres naszej wspólnej działalności na rzecz dzieci i młodzieży zainteresowanych uprawianiem żeglarstwa połączonego z ideami harcerskimi. Za parę dni Komenda Hufca ZHP z Częstochowy przenosi swój sprzęt wodny (dawny sprzęt harcerzy z Blachowni), na północną stronę zbiornika, do części dawnego hangaru OSiR który uzyskała od p. Burmistrz a nasz Hangar zostanie rozebrany. Jako drugie miejscowe środowisko żeglarskie, Harcerski Międzyszkolny Klub Żeglarski „39-er” nie zostaliśmy uwzględnieni ale też nie chcieliśmy być brani pod uwagę w przenosinach do „tamtego miejsca”. Naszym, moim zdaniem, nie nadaje się ono do jakich kolwiek czynności związanych z żeglarstwem a zwłaszcza ze szkoleniem dzieci. Kto był w tym miejscu to pewnie podziela moje zdanie. Niestety pieniądz żądzi światem, czego mamy również przykład w Blachowni. Do końca bieżącego sezonu żeglarskiego będziemy jako Klub prowadzić zajęcia z dziećmi, wodując optymisty nawet prosto z trawnika a nie jest powiedziane że nie skorzystamy z gościny innych miejsc. Na dzień dzisiejszy jako Komandor Klubu oraz ciągle jeszcze opiekun Stanicy, proszę kolegów o zabranie swojego sprzętu który był w naszym depozycie w Hangarze. Jeśli ktoś jest zainteresowany jakimiś drobiazgami, których przez lata zebrało się bardzo wiele, to zapraszamy na Stanicę od poniedziałku do piątku, od godz. 16.30. Wszystkich byłych i obecnych sympatyków żeglarstwa w Blachowni zapraszam na symboliczne pożegnanie ze Stanicą. W samo południe, w dniu 12 czerwca br. uroczyście opuścimy bandery na naszym maszcie. Pozdrawiam, Marian Pędraś.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024