Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jedziemy bez biletu, za darmo. Dzień bez samochodu w Częstochowie

Facebook Twitter

„Oszczędzaj energię” – to hasło Europejskiego Tygodnia Mobilności, który w sobotę (16.09.) rozpoczął się w Częstochowie. Zakończy go Dzień Bez Samochodu. Oznacza to, że w […]

Dzień bez samochodu
fot. czestochowa.pl

„Oszczędzaj energię” – to hasło Europejskiego Tygodnia Mobilności, który w sobotę (16.09.) rozpoczął się w Częstochowie. Zakończy go Dzień Bez Samochodu.

Oznacza to, że w piątek 22 września pojedziemy miejskimi autobusami i tramwajami bez biletu, okazując za to ważny dowód rejestracyjny naszego pojazdu. Do takiego przesiadania się zachęca miasto, promując też wiele innych ekologicznych środków podróżowania. Częstochowa bierze udział w kampanii po raz 19. We współpracę zaangażowane są instytucje publiczne, prywatne oraz podmioty ekonomii społecznej czy nasz hufiec ZHP. Można w tych dniach skorzystać ze zniżek przyjeżdżając na zakupy rowerem, uczestniczyć w zajęciach nordic walking, grze edukacyjnej, wziąć udział w targach czy warsztatach. Podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności możemy też przez godzinę jechać za darmo rowerem miejskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj