Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Byli i obecni czołowi polscy kolarze firmują dużą imprezę rowerową w Częstochowie

Facebook Twitter

Ma być wydarzeniem przeznaczonym dla wszystkich rowerzystów, z naciskiem na amatorów. Jednak to legendy Tour De Pologne czy innych dużych imprez pozostają twarzami wyścigu: Częstochowa Trek Race.

Kolarskich zapaleńców na naszych drogach i na jurajskich trasach wokół miasta zobaczymy w niedzielę 16 września.

Mówi legenda polskiego kolarstwa Cezary Zamana, jeden z organizatorów sportowego wydarzenia. Wyścig zaplanowano na dwóch dystansach: 95 i 55 km, zarówno dla bardziej lub mniej przygotowanych na sportowe wyzwania kolarzy. Profesjonalni zawodnicy chwalili warunki do rowerowej rywalizacji jakie mamy u siebie w rejonie Częstochowy…

Mówi Marek Rutkiewicz, reprezentant Polski w kolarstwie. Dotąd w Częstochowie dwukrotnie, w 2011 i 2015 roku gościliśmy kolumnę największego zawodowego polskiego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Tym razem będzie okazja pościgać się m.in. z kolarzami, którzy jeszcze całkiem niedawno jeździli w zawodowym peletonie. Będzie okazja ich spotkać, poprosić o zdjęcie czy autograf…

Mówi zawodowy kolarz Adrian Kurek. Organizatorzy już zapowiadają, że w Częstochowie i na trasie wyścigu pojawią się duże nazwiska, np. Jens Voigt znany choćby jako zwycięzca m.in. etapów Tour de France czy Giro d’Italia. Którędy poprowadzi trasa wyścigu?

Zapowiada Wojciech Kluk, częstochowski współorganizator wyścigu. We wrześniu szykuje się w Częstochowie prawdziwe kolarskie święto.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj