Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bursa Miejska w Częstochowie. Maleje liczba uczniów, mimo atrakcyjnie planowanych zajęć

Facebook Twitter

Ubywa osób, które korzystają z Bursy Miejskiej, miasto też zmniejsza w ostatnich latach jej zasoby. Dziś bursa działa tylko w dwóch lokalizacjach - przy ul. Legionów i przy ul. Prusa.

Bursa Miejska w Częstochowie
fot. bursamiejska.czest.pl

Placówka nie tylko opiekuje się uczniami, ale stwarza im spore szanse rozwijania zainteresowań, mówi dyr. Renata Dudek.

Renata Dudek: Dzieci lubią bursę miejską, mają zorganizowane tam wiele zajęć pozalekcyjnych, pomoc w nauce, mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania. Mamy wychowawców, którzy też mają swoje pasje i te pasje przekazują swoim dzieciom i organizują dla nich różne ciekawe, fajne zajęcia. Uczą się wielu rzeczy.

Radio Jura: To jest też taka pierwsza forma uczenia się samodzielności w życiu.

Renata Dudek: Oczywiście, że tak. Nabywają wiele umiejętności, samodzielności, podejmowania decyzji, później bardzo dzieciom, to, czego się nauczyli u nas przydaje w życiu dorosłym.

Powodem malejącej liczby uczniów są oczywiście koszty.

Renata Dudek: Z rozmów z rodzicami wiemy, że chodzi tutaj o sytuację materialną rodzin. Koszt pobytu dziecka w bursie miejskiej przewyższa ich możliwości. Dzieci dojeżdżają, mimo że lekcje trwają długo, dzieci późno wracają do tych domów, to tańsze dla nich jest bilet na busa, niż pokrycie kosztów miesięcznego pobytu dziecka w bursie miejskiej. Wszystkie informacje na temat rekrutacji na temat w tej chwili już w trakcie roku szkolnego to już nie rekrutacja, tylko w jaki sposób przyjmujemy, ilości miejsca, o zajęciach. O tym, jak placówka jest wyposażona, to wszystko znajdziecie Państwo na stronie bursy miejskiej.

Z Renatą Dudek, dyrektor Bursy Miejskiej w Częstochowie rozmawiał Mariusz Osyra.

Adres bursy to bursamiejska.czest.pl

fot. bursamiejska.czest.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024