Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bryły lodu spadły z dachu na przechodniów. Jest akt oskarżenia w tej sprawie

Facebook Twitter

W Częstochowie prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie niecodziennego zdarzenia, które miało miejsce 21 grudnia 2022 roku. Małżeństwo z 13-miesięcznym synem, wychodząc z bloku przy Al. Armii Krajowej, zostało uderzone bryłami lodu spadającymi z dachu budynku. W wyniku tego zdarzenia, wszystkie trzy osoby, w tym dziecko w wózku, odniosły obrażenia.

sekcja zwłok

Według rzecznika Ozimek, na skutek uderzenia bryłami lodu, pokrzywdzeni odnieśli obrażenia ciała i zostali przetransportowani do szpitala. Dopiero po powzięciu informacji o zdarzeniu, pracownicy zarządzającego budynkiem zakładu gospodarki mieszkaniowej zlecili zewnętrznej firmie usunięcie zalegających na dachu śniegu z lodem.

Opinia biegłego lekarza potwierdziła, że uderzenie przez bryły lodu spowodowało u pokrzywdzonych stłuczenia i krwiaki głowy, a u dziecka także złamanie kości ciemieniowej. Biegły z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy stwierdził, że przyczyną zdarzenia było zaniechanie obowiązków pracowniczych przez przedstawicieli zakładu gospodarki mieszkaniowej. Do ich zadań należało utrzymanie budynku we właściwym stanie sanitarno-porządkowym.

W toku postępowania dwóm pracownikom zakładu gospodarki mieszkaniowej przedstawiono zarzut nieumyślnego narażenia pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania u nich obrażeń ciała. Przesłuchani przez prokuratora nie przyznali się do zarzucanych im przestępstw i odmówili złożenia wyjaśnień.

Oskarżeni nie byli w przeszłości karani. Zarzucane oskarżonym przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do jednego roku

– podsumował prokurator Ozimek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj