Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Biuro Rzeczy Znalezionych wznowiło pracę po pandemicznej przerwie. Zguby czekają tutaj na właścicieli

Facebook Twitter

Biuro Rzeczy Znalezionych działa w Częstochowie ponownie, po pandemicznej przerwie. Jego nadzór prowadzi Straż Miejska, bo biuro zlokalizowane jest w siedzibie komendy przy ul. Krakowskiej.

Odwiedziliśmy to miejsce by przekonać się, że nadal najczęściej mieszkańcy i turyści gubią portfele, kluczyki i smartfony.

Pandemia trochę pokrzyżowała działalność naszego biura, bo przez pewien czas nie przyjmowaliśmy depozytów, ale teraz już wróciliśmy do przyjmowania wszystkich rzeczy znalezionych na terenie Częstochowy – tych rzeczy, które są sklasyfikowane w regulaminie, które można przyjąć. To, co jest w naszym Biurze Rzeczy Znalezionych, można znaleźć na stronie biuletynu informacji publicznej Straży Miejskiej w Częstochowie bądź wchodząc na naszą oficjalną stronę internetową.

Do Biura Rzeczy Znalezionych trafiają liczne przedmioty, szczególnie po okresie pielgrzymkowym i po większym napływie turystów do miasta. Chociaż jak informuje nas Artur Kucharski ze Straży Miejskiej, depozyty pojawiają się tutaj przez cały rok:

To nie jest zasada, że jak przyjeżdżają turyści, to jest większy przypływ zagubionych rzeczy. To nie jest tak, że turyści coś u nas gubią w Częstochowie. Przyjmujemy rzeczy, są stale do nas donoszone, ale nie ma w sierpniu jakieś większego napływu tych zgub. Są to rzeczy znalezione przez osoby prywatne, a także rzeczy znalezione przez służby mundurowe podczas codziennej służby i patrolowania ulic Częstochowy.

Co zatem najczęściej trafia do Biur Rzeczy Znalezionych i jakie przedmioty aktualnie są w nim zdeponowane?

Są to różne rzeczy: rowery, telefony komórkowe, portfele, narzędzia – mieliśmy piły, wózki inwalidzkie, kule medyczne i wiele innych rzeczy bezwartościowych, natomiast jeżeli dana osoba do nas przyniosła znalezioną rzecz i musieliśmy to przyjąć, to jest to u nas zdeponowane

– informował Artur Kucharski. Więcej o przedmiotach znalezionych, które czekają na właścicieli zgub przeczytacie w miejskim BIPie oraz na stronach www Straży Miejskiej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj