Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bilety czasowe zastąpią bilety jednorazowe w komunikacji miejskiej

Facebook Twitter

Bilety czasowe zastąpią bilety jednorazowe w częstochowskiej komunikacji miejskiej. Zapłacimy jednak za przejazdy drożej. Zmiany MPK zapowiada już od 1 września.

fot. czestochowa.pl

Po trzech latach od ostatnich zmian cennika, częstochowski przewoźnik w istocie podwyższa cenę za przejazd z 3,60 zł na 4,20. Konieczność podwyżki dyktować mają oczywiście wzrosty cen paliwa, inflacja i wyższe koszty. Znikną jednak typowe bilety jednorazowe, a zastąpią je czasowe 45-minutowe z możliwością przesiadki. MPK stawia też na usługi elektroniczne, dlatego z elektroniczną portmonetką za przejazdy komunikacją miejską zapłacimy taniej. Nie zmienią się ceny biletów okresowych, dlatego przed rokiem szkolnym warto rozważyć ich zakup, będą bardziej opłacalne niż płatność za pojedyncze przejazdy. Wciąż też awaryjnie kupimy bilety u kierowcy czy motorniczego, ale tylko czasówkę – będzie kosztowała 5 zł.

Istotne zmiany, które pojawią się od 1 września

Wprowadzony zostaje bilet miejski czasowy papierowy lub bilet miejski czasowy zakupiony w aplikacji – w cenie 4,20 zł pozwalający na przesiadki w okresie 45 minut od momentu skasowania lub umożliwiający jazdę tą samą linią do końca trasy bez względu na czas przejazdu. Będzie działać jak dotychczasowy bilet jednorazowy.

Wprowadzony zostaje bilet miejski godzinny papierowy lub z aplikacji w cenie 5 zł o tej samej funkcjonalności jak bilet w cenie 4,20 zł, który umożliwia przesiadki do 60 minut na liniach miejskich lub jazdę tą samą linią do końca kursu bez względu na czas przejazdu, działać będzie jak dotychczasowy bilet jednorazowy.

Bilety okresowe dla uczniów zameldowanych na terenie miasta Częstochowy, uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych (bilet miejski szkolny) pozostają nadal w cenie 25 zł za 30 dni, 60 zł za kwartał i 100 zł za pół roku.

W sytuacjach losowych czy awaryjnych, będzie możliwość zakupu biletu u kierowcy MPK, z tym że dostępny w takiej formie będzie jedynie bilet miejski godzinny (za 5 zł).

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lutego 2023