Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Więcej za wodę i ścieki- przekazują nam mieszkańcy ZGM i spółdzielni mieszkaniowych

Facebook Twitter

Zapłacimy drożej za wodę i ścieki. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego właśnie podniosło ceny, po raz drugi w tym roku.

Więcej za wodę i ścieki

Więcej za wodę i ścieki

W tej sprawie pisali do nas mieszkańcy dwóch spółdzielni mieszkaniowych i lokatorzy z zasobu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS. Podwyżka spowodowana jest przede wszystkim inflacją i rosnącymi kosztami energii:

Paweł Gruszczyński: Zgodnie z decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu z dniem 15 listopada w życie wchodzi nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Zmianie ulegają opłaty abonamentowe. Zasadnicza zmiana polega na zmianie stawki opłaty za wodę i ścieki. Jeśli chodzi o gospodarstwa domowe, w przypadku wody z dotychczasowej stawki 4 złote 31 groszy brutto cena wody wzrasta do 5 złotych 14 groszy.

Wyjaśniał Paweł Gruszczyński, rzecznik prasowy Wodociągów Częstochowskich.

Sama miejska spółka nie ma wpływu na rosnące ceny za wodę:

Paweł Gruszczyński: Na podwyżkę cen miało wpływ wiele elementów, na które spółka Wodociągi Częstochowskie nie ma żadnego wpływu. My, jako firma użyteczności publicznej zainteresowani jesteśmy świadczeniem usług po minimalnych cenach. Jednak w okresie ostatnich trzech lat wzrost cen materiałów, usług, sfera podatkowa, wzrost energii elektrycznej, są to wzrosty od kilkudziesięciu procent do nawet 124% w przypadku energii elektrycznej, co spowodowało konieczność korekty ceny i dopasowania jej do obowiązujących cen.

15 listopada Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego podniosło ceny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024