Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bieg Przełajowy im. Grzegorza Załogi – zapisy do 25 września

Facebook Twitter

Częstochowska policja ma w swoich szeregach utalentowanych sportowców. Będzie okazja, aby im kibicować. We wrześniu odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XX Biegu Przełajowym im. Grzegorza Załogi.

Bieg Przełajowy im. Grzegorza Załogi

Impreza gości na trasie miejscowości Hutki-Kanki. Planowana jest 29 września, ale już cztery dni wcześniej organizatorzy zamykają listy startowe. Przypomnijmy to plenerowa trasa prowadząca duktami leśnymi na terenie gminy Łazy. W biegach w powiecie zawierciańskim przewidziano też kategorię open oraz rywalizację młodzieży do lat 19. Mają to być głównie reprezentacje szkół średnich o profilach mundurowych.

Sierżant Grzegorz Załoga 10 sierpnia 2003 roku, będąc w służbie, podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju na jego właścicielu. W czasie pościgu za przestępcami, w następstwie użycia przez nich broni palnej, został śmiertelnie postrzelony. Grzegorz Załoga został pośmiertnie mianowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta oraz odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność. Ówczesny Komendant Główny Policji, generalny inspektor Leszek Szreder, uhonorował sierżanta Grzegorza Załogę wpisem do Księgi Pamięci i umieszczeniem jego nazwiska na Tablicy Pamięci Komendy Głównej Policji.

– czytamy na stronach śląskiej policji.

Bieg Przełajowy im. Grzegorza Załogi – Więcej informacji i formularz zgłoszenia dostępny TUTAJ

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024