Bezbramkowy remis Rakowa z Pogonią Szczecin [FOTO]

W meczu 14 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (07.11) piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0:0. Mimo braku goli mecz stał na wysokim poziomie i mógł się podobać kibicom, którzy szczelnie wypełnili obiekt przy ulicy Limanowskiego.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od doskonałej sytuacji gości, którzy już w 2 minucie powinni objąć prowadzenie, ale na wysokości zadania stanął bramkarz czerwono – niebieskich Vladan Kovacevic. Raków starał się budować akcje ofensywne, jednak nasi piłkarze musieli być niezwykle czujni – zawodnicy Pogoni bardzo szybko potrafili przejść z defensywy do ataku. Obrona gości stanowiła monolit i naszym piłkarzom ciężko było stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Nie przez przypadek szczecinianie stracili w tym sezonie tylko 10 bramek.

W drugiej połowie, zwłaszcza od 70 minuty podopieczni trenera Marka Papszuna osiągnęli znaczną przewagę, mocno naciskając obronę gości. Aktywny był zwłaszcza Patryk Kun, który imponował walecznością. W ostatnich minutach meczu to jednak Pogoń miała wyśmienitą okazję na zdobycie gola – po nieporozumieniu wśród naszych obrońców w idealnej sytuacji znalazł się Piotr Parzyszek, ale na nasze szczęście przestrzelił z kilku metrów na pustą bramkę.

Po tym spotkaniu Raków z dorobkiem 26 punktów plasuje się na 4 miejscu w ligowej tabeli, mając na koncie tyle samo zdobytych „oczek” co trzecia Pogoń Szczecin, ale o 1 mecz rozegrany mniej. Następne ligowe starcie naszych piłkarzy to mecz z Cracovią w Krakowie, który rozegrany zostanie 22 listopada.