Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Będzie nowa hala produkcyjna w Częstochowie. W strefie na Skorkach

Facebook Twitter

Będzie nowa hala produkcyjna w Częstochowie na Skorkach, terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na kupionej od miasta działce – w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1 – postawi ją producent chemii przemysłowej.

fot.czestochowa.pl

Nowa hala produkcyjna w Częstochowie

Jak podaje Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta to Wiko Klebetechnik, firma która jako pierwsza, w 2016 roku, ruszyła z działalnością na tym miejskim terenie inwestycyjnym. Urzędnicy wiążą z tą wiadomością nadzieje na nowe miejsca pracy.

Wiko Klebetechnik znana jest z produkcji chemii przemysłowej – zwłaszcza klejów i uszczelniaczy. Zaopatruje branżę motoryzacyjną, elektroniczną, budowniczą, medyczną, a także sektor reklamowy i branżę produkcji opakowań. Ma silną pozycję jako partner technologiczny dla wielu renomowanych firm i instytucji na całym świecie.

Będzie nowa hala produkcyjna w Częstochowie. Na Skorkach

fot.czestochowa.pl

Wiko Klebetechnik to spółka z Częstochowy będąca częścią założonej w 1997 roku w Niemczech – a dziś międzynarodowej – firmy Gluetec Group. Na polskim rynku firma istnieje od 2005 roku. Legitymuje się certyfikatami jakości ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015. Produkty – poza rynkiem polskim – dostarczane są do klientów w ponad 40 krajach, na wszystkich kontynentach. Firma sponsoruje też młodego, utytułowanego bilardzistę Sambora Stachowiaka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024