Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akcja Choinka 2023: Policja i straż leśna przeciwko kradzieży drzewek

Facebook Twitter

Co roku o tej porze wraca akcja "Choinka", którą prowadzą lokalni mundurowi. Chodzi o ukrócenie procederu nielegalnej wycinki jodeł czy świerków z pobliskich lasów.

Akcja Choinka

Akcja Choinka szczególnie intensywnie prowadzona jest przez policjantów i leśników z powiatu lublinieckiego:

Monika Wacławek: Policjanci z lublinieckiej komendy wspólnie ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa, już od kilku lat prowadzą wspólne działania, które mają zapobiegać nielegalnej wycince drzewek. Każdy z nas chce mieć piękną choinkę i cieszyć się jej zapachem i widokiem, ale pamiętajmy o tym, że nie wszystkie te choinki są z legalnego źródła. Bardzo często są nielegalnie wycinane z lasów.

fot.lubliniec.policja.gov.pl

Policjanci i strażnicy leśni kontrolują przede wszystkim pojazdy wyjeżdżające z lasu oraz patrolują teren, mówi asp.szt. Monika Wacławek – rzecznik Komendy Powiatowej w Lublińcu. Zaopatrując się w świąteczne drzewka sprawdźmy czy pochodzą z hodowli choinek, czy nie trafiły na targowisko z nielegalnej wycinki:

Monika Wacławek: Starajmy się pomagać zarówno policjantom i strażnikom leśnym i kupujmy choinki u sprawdzonych sprzedawców, którzy mają stosowne dokumenty i pozwolenia na ich sprzedaż. Pamiętajmy również o tym, że nielegalna wycinka drzewa jest zagrożona karą, można tutaj otrzymać nawet 5 tys. grzywny.

fot.lubliniec.policja.gov.pl

Przestrzega Monika Wacławek, rzeczniczka lublinieckiej policji. Oprócz mundurowych z komendy powiatowej, w akcję „Choinka 2023” włączyły się komisariat w Woźnikach i posterunek w Koszęcinie. Policji w patrolach pomagają przez cały świąteczny okres strażnicy z Nadleśnictwa Lubliniec.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj