Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja na nartach: Startuje akcja „kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Facebook Twitter

Już w najbliższą sobotę (16.12.), entuzjaści sportów zimowych będą mieli okazję rozpocząć sezon na stoku narciarskim Skolity w Wiśle. Wydarzenie to, organizowane przez policjantów z Cieszyna i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, obok sportowych emocji, oferuje również szereg atrakcji, konkursów i nagród. To prawdziwa gratka nie tylko dla dzieci, ale dla każdego, kto spędza czas w tym powiecie.

Bezpieczeństwo na stoku

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku – w Wiśle startuje zimowa akcja policji

Wszystko to odbywa się w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Akcja ta ma na celu zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa na stokach narciarskich i jest skierowana do osób w każdym wieku.

Inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” odbędzie się 16 grudnia o godzinie 10.00. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przygotowali wiele atrakcji, które na pewno nie pozwolą na nudę. Do dyspozycji uczestników będą różne konkursy, gry i zabawy, które mają na celu popularyzację bezpiecznego wypoczynku w górach.

Dzieci będą miały okazję spotkać się z policyjnym patrolem narciarskim KWP w Katowicach i Sznupkiem, maskotką kampanii. Jednym z punktów programu jest również „Sznupka rady jak korzystać z nartostrady”, czyli seria porad dotyczących dobrych praktyk na stoku.

Każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł wziąć udział w konkursach, grach i zabawach. Nagrody czekają na tych, którzy dołączą do wspólnej zabawy na stoku i odpowiedzą na pytania konkursowe dotyczące bezpieczeństwa zimą i na stoku. Do zobaczenia na stoku!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024