Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

9. Festiwal Bajki od czwartku (15.06), poleca Biblioteka Miejska

Facebook Twitter

Biblioteka Miejska znów przygotowała doroczny Festiwal Bajki. To już 9. edycja tego kulturalnego wydarzenia, które na stałe zapisało się w kalendarzu imprez w Częstochowie.

Fot. biblioteka.czest.pl/9-edycja-festiwalu-bajki

9. Festiwal Bajki poleca Biblioteka Miejska

Swoje zaproszenie kieruje do małych i dużych.

Sylwia Góra: Zaczynamy w czwartek. Dzieciaki bardzo są przyzwyczajone do tych plastycznych rzeczy. Tym razem spróbujemy ilustrować. Spotkamy się z Natalią Talarek Oswald i będziemy przyglądać się przyrodzie. W ogóle ekologia jest takim naszym hasłem tegorocznego festiwalu. Będą też takie niecodzienne warsztaty filmowe, które już testowaliśmy w jednej z filii i sprawdziły się świetnie. Dzieciaki były zachwycone, więc tym razem nieco inny prowadzący. Ale warsztaty tak samo fajne albo jeszcze fajniejsze. Mamy nadzieję. To będą warsztaty z Piotrem Klubickim.

Jak mówi Sylwia Góra z Biblioteki Miejskiej, wydarzenia są nie tylko ekologiczne. Są liczne atrakcje dla najmłodszych, a do tego piknik literacki w Parku Staszica:

Sylwia Góra: W piątek znów coś takiego, czego dzieciakom jeszcze nie proponowaliśmy, choć dorośli już mieli okazję spotkać się i z prowadzącą, i z tego rodzaju warsztatami. Mam na myśli warsztaty zielarski z Agatą Zaskórską. Przy okazji dzieciaki będą mogły poznać nasze ogrody, bo może nie wszyscy wiedzą, że biblioteka ma taki swój dość magiczny zakątek, czyli ogrody Biblioteki Głównej. No i potem zrobimy sobie zielnik i dowiemy się, czy w tym ogródku są rośliny, które leczą, albo które można sobie zjeść. I swoją premierę będzie miało też na Festiwalu Bajki, z czego się bardzo cieszymy, słuchowisko „Drzwi do lasu” autorstwa Małgorzaty Wójcik.

Festiwal Bajki w Częstochowie rozpocznie się już w najbliższy czwartek (15.06.). Spora liczba wydarzeń zagości w plenerze. Program jest bardzo bogaty, warto więc wybierać propozycje dla siebie:

Sylwia Góra: Zabawy, animacje, gry. Kto był w zeszłym roku wie co tam się działo. Malowanie buziek, szczudła, zabawy różnego typu – ruchowe. Co będzie w tym roku, nie zdradzę. Przyjdźcie koniecznie i sprawdźcie sami. Będą też warsztaty Las w słoiku, czyli stworzymy sobie takie piękne swoje własne wizje tego, gdzie można odpoczywać, jak można odpoczywać i zabierzemy sobie ten las do domu. Spotkały się również z Elżbietą Stępień, która jest autorką również książeczek dla dzieci i właśnie w dużej mierze koncentruje się na tej ekologii. Porozmawiamy, jaka jest różnica między smogiem i smokiem. Na koniec plener malarski dla dzieci.

Festiwal Bajki polecała Sylwia Góra z częstochowskiej biblioteki.

Program 9. edycji Festiwalu Bajki znajdziecie TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024