Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

5-latek bez opieki spacerował ulicami Koziegłów

Facebook Twitter

Samotnie spacerujący chłopiec ulicami Koziegłów taki widok przykuł uwagę przejeżdżającego policyjnego patrolu. Jak zakończyła się ta historia?

Koziegłowski patrol prewencji zauważył małego chłopca, który spacerował chodnikiem przy ulicy Warszawskiej w Koziegłowach Zaniepokojeni tym mundurowi od razu zadziałali. Najpierw próbowali nawiązać z nim kontakt, jednak dziecko nie potrafiło powiedzieć im ani słowa. Sytuacja była bardzo poważna, bo nie wiadomo było jak się nazywa i gdzie mieszka. Był zupełnie sam i zmierzał w kierunku ruchliwej drogi krajowej numer 91. W rączce trzymał jedynie pluszaka. Policjanci z patrolu zaopiekowali się dzieckiem. W międzyczasie próbowali dowiedzieć się od mieszkańców czy znają chłopca. Na szczęście zjawił się tata dziecka. Jak się okazało, 5-latek wyszedł z niezamkniętej posesji, znajdującej się około 500 metrów od miejsca interwencji. Rodzice nie zorientowali się, że dziecko wyszło z podwórka. Policjanci przekazali dziecko pod opiekę rodziców.

Policjanci przypominają

  • Dziecko wymaga naszej nieustannej opieki.
  • Należy pamiętać, że jako rodzice/opiekunowie odpowiadamy prawnie za bezpieczeństwo dziecka.
  • Reagujmy w sytuacjach, kiedy widzimy pozostawione bez opieki dzieci. Czasami sygnał od sąsiada, przechodnia czy jakiejkolwiek innej osoby zainteresowanej losem dziecka może zapobiec tragedii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj