Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

3 wozy strażackie trafiły do jednostek OSP z regionu [FOTO]

Facebook Twitter

Trzy lekkie i średnie samochody pożarniczo-gaśnicze trafiły do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie. Wspomogą działania strażaków-ochotników z: Brzezin Małych, Kawodrzy Dolnej i Kuźnicy Marianowej.

fot.czestochowa.pl

Wozy strażackie do jednostek OSP z regionu

Rafał Kusal: Samochody są potrzebne, cały czas tabor staramy się odmłodzić, przekazywać to, co uda nam się pozyskać zarówno ze środków zewnętrznych, czy to z taboru Państwowej Straży Pożarnej, tak jak jeden dzisiejszych samochodów, czy przesuwając samochody adekwatnie do potrzeb między jednostkami, na terenie miasta Częstochowy. Jeden z samochodów jest samochodem fabrycznie nowym, zakupionym w zeszłym roku, dostarczonym pod koniec właściwie roku, zabudowanym w sposób odpowiedni dla potrzeb OSP Kuźnica Marinowa, w którym główną partycypację kosztów stanowiły środki budżetu obywatelskiego, które finansuje Urząd Miasta Częstochowy. Ten nowy samochód kwota 440 tys. zł, z czego miasto dało ponad 340 tysięcy.

Jeden z pojazdów jest fabrycznie nowy, a dwa są używane, mówi Rafał Kusal – naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Po tym, jak służyły wcześniej w Państwowej Straży Pożarnej, są w dobrym stanie i posłużą strażakom-ochotnikom jeszcze długie lata. Trzeci samochód w głównej mierze sfinansowano ze środków Budżetu Obywatelskiego:

Krzysztof Abarowicz: Samochód jest już wprowadzony u nas do podziału bojowego. Będziemy mogli sprawniej działać niż dotychczas. Ma napęd 4×4, jest troszeczkę podniesiony, jest wyposażony w moduł do ratownictwa drogowego oraz w zestaw ratowniczy PSP R1, defibrylator, możemy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, możemy działać przy zdarzeniach drogowych. Na pewno się przyda, miejmy nadzieję, że będzie długo nam służyć.

Pojazd kosztował 440 tys. zł, mówi Krzysztof Abarowicz – prezes OSP Kuźnica Marianowa. Samochody zostały przekazane jednostkom podczas uroczystości na Placu Biegańskiego. Mają takie wyposażenie, z jakiego najczęściej korzystają ochotnicy:

Rafał Kusal: Samochody dostosowane do potrzeb głównie strażaków ochotników z wyżkami wody, przygotowane pod sprzęt, którym dysponują nasi ochotnicy. Mamy nadzieję, że te samochody pozwolą właściwie zabezpieczyć rejony naszego miasta, ale nie tylko naszego miasta. Jednostki w Częstoch0wy, są to strażacy, którzy najczęściej wyjeżdżają do zdarzeń nie tylko naszego miasta, ale i województwa, więc mamy nadzieję, że wzmacniany potencjał pojazdów umożliwi jak najlepsze, jak najbezpieczniejsze działanie na rzecz naszych mieszkańców.

Dodaje naczelnik Rafał Kusal z Urzędu Miasta Częstochowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024