Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zwiększono prędkość na odcinku A1

Facebook Twitter

Autostradą A1 na odcinku od węzła Częstochowa Blachownia do węzła Częstochowa Jasna Góra włącznie, można już jechać z prędkością do 140 km/h. GDDKiA informuje, że zakończyła się realizacja niezbędnych prac umożliwiających podniesienie prędkości przejazdu po A1. Na dalszym odcinku od węzła Częstochowa Jasna Góra do węzła Częstochowa Północ dopuszczalna prędkość poruszania się została zwiększona do 110 km/h.

Przypominamy, że na tym odcinku trwają jeszcze prace. W sierpniu otwarto oferty na realizację zadań na:

budowę MOP I Gorzelanka Wschód i Zachód, MOP II Wierzchowisko Wschód i MOP III Zachód oraz Obwód Utrzymania Autostrady Lgota,

dokończenie budowy obiektu WA-352 (jezdnia lewa) nad linią kolejową nr 146 wraz z odcinkiem dojazdowym autostrady A1.

Aktualnie trwa badanie i analiza złożonych ofert.

 

Jednocześnie przygotowywane są dokumenty do ogłoszenia ostatniego przetargu dla odcinka autostrady A1 pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i węzeł Częstochowa Blachownia na dokończenie budowy dróg serwisowych, wykonanie pasów technologicznych, przebudowy pozostałych dróg poprzecznych, wykonanie systemu łączności autostradowej oraz realizację pozostałych robót wykończeniowych w zakresie robót branżowych, robót mostowych oraz zagospodarowania terenów wzdłuż dróg serwisowych wraz z nasadzeniami zieleni ochronnej.

 

21 sierpnia br. na północnym odcinku autostrady A1 biegnącym od granicy województw łódzkiego i śląskiego do węzła Częstochowa Północ (odc. E) udostępniliśmy na węźle Mykanów rondo wraz z wiaduktem drogowym nr 351. Teraz ruch drogowy relacji Mykanów-Kościelec prowadzony jest nad autostradą, po nowym wiadukcie zlokalizowanym w ciągu drogi powiatowej nr 1059S z wykorzystaniem ronda, które powstało po wschodniej stronie DK1, w rejonie budowanego węzła Mykanów.

 

W związku z tym kierowcy udający się w kierunku Mykanowa i Kościelca będą poruszać się po rondzie oraz nowo oddanym wiadukcie. Tym samym zostanie zamknięty dotychczas czynny, bezpośredni zjazd z DK1 w kierunku Mykanowa. Obecnie wprowadzone rozwiązanie przybliża nas do organizacji ruchu, która będzie obowiązywała w tym rejonie już docelowo. O kolejnych udogodnieniach w podróżowaniu po budowanej autostradzie A1 będziemy informować na bieżąco.

źródło: GDDKiA Katowice

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj