Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ZUS ogłosił wyniki szkolnego etapu „Olimpiada z ZUS”

Facebook Twitter

Do wojewódzkiego, drugiego etapu olimpiady pod nazwą „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, zakwalifikowało się 26 zespołów z województwa śląskiego.

Wśród nich są dwie szkoły z miasta i regionu.

To największa ilość szkół w całej Polsce, która wystartuje w wojewódzkich zmaganiach. Wśród nich są dwie szkoły z Częstochowy i jedna w Lublińcu. Do wojewódzkiego etapu dostali się uczniowie z częstochowskiego IX L.O im. Cypriana Kamila Norwida, Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego oraz Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. Zmierzą się 20 marca w Chorzowie w etapie wojewódzkim.

– jak mówi Beata Kopczyńska, rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, doskonale z zagadnieniami poradzili sobie licealiści z Częstochowy i okolic. Zainteresowanie konkursem rośnie, co przekłada się też na większą wiedzą o ubezpieczeniach w rodzinach:

W marcu będą działać już nie osobno, ale jako drużyna. Młodzi ludzie musieli wykazać się sporą wiedzą, bo konkurencja była ogromna. W tej edycji wystartowały 143 szkoły z całego województwa. To najwięcej w całej Polsce. W grudniu, do etapu szkolnego zasiadło blisko 5000 uczniów. Z terenu oddziału ZUS w Częstochowie wystartowało 54 uczniów z 19-stu szkół. Młodzi ludzie przyswajają przydatne informacje, a po „lekcjach z ZUS” zazwyczaj wiedzą więcej niż ich rodzice.

Dla przygotowujących się do konkursu uczniów ZUS przygotował też grę planszową pt.„Specjalista ZUS”. Są w niej zawarte pytania z poprzednich edycji olimpiad.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj