Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zniszczone banery wyborcze. Lubliniecka policja prosi o pomoc

Facebook Twitter

W Lublińcu policjanci proszą o pomoc w zatrzymaniu osób, które niszczą materiały wyborcze. Tutejsza komenda szuka świadków i prosi o kontakt. 

Zniszczone banery wyborcze
Fot. lubliniec.policja.gov.pl

Zniszczone banery wyborcze w Bronowie i Koszęcinie

Do zniszczenia banerów wyborczych doszło w nocy z 22/23 września w Boronowie, a także kolejnej nocy na terenie Koszęcina. Mundurowi proszą o kontakt wszystkie osoby, które widziały takie zdarzenia, oczywiście zapewniają anonimowość. Najlepiej skontaktować się telefonicznie z Komendą Powiatową przy ul. Oświęcimskiej.

Bez względu na sympatie i antypatie polityczne, warto pamiętać, że o niszczeniu, zaklejaniu czy zrywaniu plakatów wyborczych mówi kodeks wykroczeń. Jest ono poważne i podlega grzywnie. Za to umyślne zniszczenie baneru, którego wartość zazwyczaj przekracza 500 zł, z uwagi na użyte materiały i wielkość, jest już przestępstwem i podpada pod przepis o niszczeniu mienia. Za taki czyn grozi kara od grzywny do nawet 5 lat więzienia.

W połowie września doszło też do incydentu związanego z niszczeniem materiałów wyborczych w Częstochowie. W centrum miasta dokonał tego rowerzysta. Policja wyjaśnia, że cały czas monitoruje sytuację. Patrole zwracają uwagę, czy nie dochodzi do niszczenia czy usuwania reklam kandydatów w wyborach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024