Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powyborcze materiały. Jak idzie sprzątanie miasta z banerów i plakatów?

Facebook Twitter

Po ponad tygodniu od wyborów zasadnicza część najbardziej widocznych materiałów wyborczych zniknęła z ulic. Ale część z plakatów czeka na uprzątnięcie.

Powyborcze materiały

Powyborcze materiały – zegar tyka. Trzeba je usunąć

Najliczniejsze plakaty i banery, szczególnie te, które zawieszone były w pasie drogowym zniknęły z ulic. Dotyczy to zwłaszcza tzw. wyborczych jedynek poszczególnych komitetów na głównych miejskich arteriach. Ale nadal możemy zobaczyć wiele twarzy na latarniach, płotach czy budynkach, przy mniejszych ulicach. Przy Wilsona wciąż spogląda na nas kilku parlamentarzystów i tych, którzy nie zostali wybrani.

Miasto przypomina, że komitety wyborcze mają na to 30 dni, ale warto się pospieszyć.

O tej porze roku deszcz i silny wiatr niszczą wyborcze reklamy, które nie tylko szpecą miasto, ale są zwyczajnie niebezpieczne.

-mówi rzecznik MZD.

Maciej Hasik: Apelujemy o to, by z uwagi na kapryśną pogodę zrobić to jak najszybciej. Materiały, które oderwą się od mocowań mogą stanowić niebezpieczeństwo w ruchu, jako zanieczyszczenie pasa ruchu drogowego.

Aby nie narażać się na kary komitety, a czasem kandydaci osobiście reklamy powyborcze usuwają, powinni to zrobić do 14 listopada.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024