Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zmorsowani zaczynają sezon i pomagają!

Facebook Twitter

Częstochowskie morsy czekają na zimę i możliwość lodowatych kąpieli w akwenie Parku Lisiniec. Ale sezon rozpoczynają już teraz, przy dodatnich temperaturach. Spotkają się z amatorami ekstremalnego pływania, w najbliższą niedzielę (06.11.) nad Adriatykiem.

Zmorsowani będą tu spotykać się cyklicznie, również aby pomagać innym:

Olga Barańska: Rozpoczynamy z przytupem. Zabębnimy, zaklaskamy i  przywołamy zimę. Morsy nie mogą się jej doczekać. Zazwyczaj o tej porze roku już jednak było chłodniej. To już jest kolejny sezon i zawsze sezonie zimowym spotykamy się w niedziele o godzinie 12 więc wszystkich serdecznie zapraszam. Jeżeli ktoś chciałby zacząć swoją przygodę z morsowaniem – zaopiekujemy się taką osobą. Na rozpoczęciu sezon będziemy też pomagać Asi, częstochowiance, mamie trójki dzieci, która walczy z nowotworem. Będziemy zachęcać wszystkich do wrzucania datków do puszek.

Sezon potrwa aż do wiosny, w tym czasie można nabrać odwagi, przekonać się i dołączyć do morsów, mówi Olga Barańska. Okazja w każdą niedzielę o godzinie 12.00 w Parku Lisiniec. Morsowanie to nic strasznego, przekonuje nas seniorka, pani Anna, która na zimowe kąpiele zdecydowała się po 80-tce:

Pani Ania: Nie byłam przygotowana, więc wchodziłam na początek do kolan, później ponad kolana (…). Jak rozmawiam z kimś na ten temat to wszystkim wychodzi gęsi skóra i boją się tego zimna, a mnie przeciwnie – uwielbiam to. Sprawia mi to dużo radości.

Jeśli wybieracie się po raz pierwszy pamiętajcie aby poprzez badania wykluczyć przeciwskazania. O czym jeszcze pamiętać?

Olga Barańska: Każdy powinien się zbadać niezależnie czy zamierza morsować czy nie, ale faktycznie należy skonsultować się z lekarzem czy nie ma przeciwskazań. Wtedy można przyjść do nas. Najlepiej mieć jakąś karimatę do rozłożenia, można zabrać buty do wody, strój kąpielowy i w zasadzie to wszystko. Zachęcam do wejścia na stronę na facebooku: Zmorsowani Częstochowa. Tam są na bieżąco wszystkie informacje, wszystkie nasze tematy, zbiórki charytatywne oraz co będzie dziać się na wspólnym morsowaniu.

Dopinguje niezdecydowanych Olga Barańska ze Zmorsowanych w Częstochowie. Dodajmy w niedzielę ma być temperatura do 9 stopni. Woda zapewne będzie nieco chłodniejsza.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lutego 2023