Kulturalnie i atrakcyjnie na Dzień Kobiet, czyli 8 marca w OKF, Muzeum i Filharmonii
Dzień Kobiet warto spędzić na wydarzeniach artystycznych, przekonują panie z miejskich instytucji kultury. Warto zabrać kogoś ze sobą i odwiedzić Kino Studyjne OKF, Muzeum Częstochowskie czy Filharmonię im. Hubermana.
Dzień Kobiet w OKF, Muzeum i Filharmonii
W gmachu przy ul. Wilsona przygotowany został koncert „Tysiąc razy kocham – Kubasińska Symfonicznie”:
Agnieszka Małasiewicz: To są bardzo świeżutkie aranżacje pianisty Klaudiusza Jani, to jest artysta wspaniały, który nieraz już z nami współpracował, a na warsztat wziął wraz z wokalistką Magdaleną Majzel, znanej ze wspaniałego głosu i charyzmy scenicznej, tym razem wzięli na warsztat, myślę, że jedną ze swoich ulubionych wokalistek Mirę Kubasińską. Będą to aranżacje orkiestrowe, więc pani Magdalena wystąpi i pan Klaudiusza Jania przy fortepianie wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej pod detekcją Adama Klocka.
Poleca w piątek 8 marca o godz. 19.00 – Agnieszka Małasiewicz z impresariatu Filharmonii Częstochowskiej. W Dzień Kobiet o godz. 18.00 w częstochowskim Ratuszu również wernisaż wystawy o bardzo kobiecej tematyce:
Anna Krakowian: Zapraszamy wszystkich na wernisaż wystawy Magdaleny Słabosz i Mirosławy Truchty-Nowickiej pt. Paradoks. Jest to wystawa biżuterii z papieru w wykonaniu tych artystek. Paradoksalnie niby papier jest materią wiotką, delikatną, nienadającą się na biżuterię, a tu okazuje się, że można zrobić piękne rzeczy, bardzo wyrafinowane. Finezyjne, drobne, małe elementy, które możemy podziwiać w postaci naszyjników, pierścionków, czy kolczyków, są fajnym wyrazem artystycznej twórczości.
Mówi Anna Krakowian z Muzeum Częstochowskiego.
Z okazji Dnia Kobiet na specjalny seans złożony z 3 filmów krótkometrażowych zaprosi widzów też OKF Iluzja. To filmy wyreżyserowane przez kobiety i opowiadające o kobietach:
Małgorzata Stasikowska-Lis: Są to dosyć odważne opowieści słodko-gorzkie, o tęsknocie, pragnieniach. Każda z tych bohaterek decyduje się zaryzykować, przekroczyć swoje granice, nie tylko geograficzne, cielesne, ale również takie narzucone przez społeczeństwo normy. Są to filmy zróżnicowane, zarówno tematycznie, jak i formalnie. Razem w tym zestawie 3 filmów stanowią esencję tego, co w zasadzie najlepsze w polskim kinie krótkometrażowym.
Zachęca do oglądania, nie tylko panie, Małgorzata Stasikowska-Lis z Ośrodka Kultury Filmowej w Częstochowie. Polecamy Najlepsze Krótkie Metraże 2023. Start w piątek (08.03.) o godz. 17.00.
Czytaj także: