Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Znamy wyniki plebiscytu Złota Piątka

Facebook Twitter

Znamy wyniki Plebiscytu Złota Piątka organizowanego co roku przez Ośrodek Kultury Filmowej. Widzowie mogli głosować na swoje ulubione tytuły, które w ubiegłym 2023 roku zostały wyświetlone na ekranie kina Iluzja.

Złota Piątka OKF
Fot. okf.czest.pl

Złota Piątka. Znamy już wyniki!

Głosować mogliśmy do końca stycznia, a teraz znamy już wyniki. Z okazji 35-lecia jubileuszu OKF-u, w tym roku wybranych zostało nie 5, a 10 tytułów, które będziemy mogli obejrzeć raz jeszcze – co jest kolejną zmianą w stosunku do lat ubiegłych i wypadową – nie w lutym, a w marcu. Głosowanie podsumowuje Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF-u:

Małgorzata Stasikowska-Lis: Oddano w tym roku 300 głosów, to tegoroczna edycja była o tyle odmienna od poprzednich, że od samego początku wyłonił się zdecydowany faworyt i do końca był niezagrożony. Natomiast o kolejne miejsca toczyła się walka praktycznie do ostatniego dnia i głosy były bardzo mocno rozproszone na wiele tytułów. Pierwsze miejsce zajął film Chłopi, nie było to wielkim zaskoczeniem dla nas, bo był to najpopularniejszy polski film w kinach i również u nas nie było inaczej. Mieliśmy naprawdę świetną frekwencję na tej malarskiej adaptacji powieści Reymonta.

Jakie filmy zyskały oprócz „Chłopów” największe uznanie publiczności kina Iluzja?

Małgorzata Stasikowska-Lis: Cała dziesiątka to były tytuły głośne, nagradzane na festiwalach, chwalone przez krytyków. Zatem ten wybór naszych widzów świadczy o tym, że mamy publiczność szukającą w kinie nie tylko rozrywki, nie tylko tych kasowych hitów, ale i kameralnego kina w najlepszym wydaniu. Więc pierwsze miejsce Chłopi, drugie Oppenheimer, trzecie Zielona Granica, czwarte Barbie, piąte Aftersun, szóste Czas Krwawego Księżyca, Siódme Duchy Inisherin, ósme, Blisko dziewiąte Ferrari i dziesiąte Poprzednie Życie.

Mówiła Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF-u.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024