Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zlot miłośników tuningowanych pojazdów i prewencyjna interwencja policjantów w Poczesnej

Facebook Twitter

Kilkaset samochodów po "tuningu" wzięło udział w zaplanowanym w sobotę (1.07) na parkingu w Poczesnej zlocie tego typu pojazdów. Na miejscu pojawiła się też policja, z informacji którą uzyskali mundurowi, finałem zlotu miały być nielegalne wyścigi. 

To wydarzenie od wielu lat przyciąga na parking przy hipermarkecie w Poczesnej szerokie grono miłośników samochodów. Tym razem zjechało ponad 400 pojazdów z różnych miast, w zlocie uczestniczyło tysiące osób. Na miejscu pojawiła się też częstochowska drogówka, która prowadziła szerokie kontrole, zapowiadane bowiem rozpoczęcie sezonu miało być połączone z nielegalnymi wyścigami. Dwóch kierowców było pijanych, stracili prawo jazdy, 10 innym zatrzymano dowody rejestracyjne a ich auta wycofano z ruchu. Łącznie wlepiono 72 mandaty za wykroczenia drogowe, na łączną sumę ponad 24 tys zł. Rekordzista otrzymał mandat karny w wysokości 5 tysięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Jak podkreśla policja, nadal nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że brawura i nadmierna prędkość, to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024