Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zgrywus, czyli rodzinny Festiwal Gier Planszowych, przez dwa dni w Częstochowie

Facebook Twitter

Wraca Zgrywus, czyli rodzinny Festiwal Gier Planszowych, znany od dawna w Częstochowie. Gramy w planszówki w sobotę i niedzielę (24-25.06.) w Hali Sportowej przy Klubie Politechnik.

Zgrywus
Fot. facebook.com/zgrywusgra

Zgrywus – rodzinny Festiwal Gier Planszowych

To szansa by poznać nowe tytuły, spróbować rozgrywek turniejowych, zajrzeć do wypożyczalni albo powalczyć przy planszy z innymi miłośnikami gier.

Mateusz Nienartowicz: Z atrakcji, które przygotowaliśmy, to jest przede wszystkim duża wypożyczalnia gier licząca ponad 400 tytułów, wystawcy, stoiska, turnieje i pokazy gier. 3 aż w tym roku eliminacje do Mistrzostw Polski, eliminacje do mistrzostw w Puerto Rico. Wstęp na festiwal jest wolny i darmowy. Tym bardziej zapraszamy wszystkich, choćby po to, żeby zobaczyć, czym są nowoczesne gry planszowe

– polecał organizator Mateusz Nienartowicz. Dzisiaj planszówki to coś więcej niż warcaby, zestaw kostek i pionków:

Mateusz Nienartowicz: Nowoczesne gry planszowe od lat zyskują na popularności. Współczesne gry to najwyższej jakości elementy jak karty, plansze, kości, żetony, znaczniki, figurki. Wszystko okraszone jest piękną szatą graficzną i osadzone w ciekawej, interesującej tematyce. Gry zapewniają wiele godzin zabawy. Tą samą grę możemy wyciągnąć na stół raz za razem, tak naprawdę przez wiele lat.

Polecamy i my, zajrzyjcie po nowe gry na tę dwudniową imprezę. Festiwal planszówek rozpoczyna się w sobotę i niedzielę o godz. 10.00. Jutro turnieje potrwają do 20.00, zamknięcie imprezy drugiego dnia o godz. 18.00.

Szczegóły znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku: Rodzinny Festiwal Gier Planszowych ZGRYWUS

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024