Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zgłoś usterkę roweru miejskiego, pozwoli to ulepszyć cały system

Facebook Twitter

Miasto zachęca do informowania o stanie technicznym rowerów miejskich. Dzięki temu rowery będą na bieżąco naprawianie, a cały system wypożyczeń i dostępności jednośladów będzie lepiej funkcjonował w Częstochowie.

Szczególnie, że przed nami sezon letni i wakacyjny, gdy rowery będą cieszyć się zapewne jeszcze większym wzięciem. System miejskich dwóch kółek działa od 29 marca. Sporo cyklistów, głównie w portalach społecznościowych, informowało o nie działających przerzutkach, czy problemach z hamulcami. Zdarzają się i przebite opony oraz inne usterki, które wynikają z bieżącego użytkowania dwóch kółek. Rowery są naprawiane przez operatora systemu, który także rotuje nimi między stacjami. Jeżeli zgłosimy awarię bezpośrednio do systemu, kolejny użytkownik nie trafi na uszkodzony pojazd. Najprościej sprawę załatwimy poprzez mobilną aplikację Częstochowski Rower Miejski (CRM).

Na pierwsze podsumowania działalności częstochowskich rowerów miejskich przyjdzie jeszcze pora. System na pewno zostanie oceniony na koniec czerwca, po pierwszym kwartale działania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021