Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zespół śledczych z Częstochowy ujawnił kolejne nielegalne składowisko odpadów

Facebook Twitter

Zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy znów odkryli składowisko niebezpiecznych odpadów. Co zawierały beczki wykażą zlecone badania pobranych próbek.

Szeroko zakrojona akcja przeciwko mafii śmieciowej, tym razem zawiodła naszych mundurowych na Mazowsze, do powiatu ciechanowskiego.

Barbara Poznańska: Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach, w sprawie zwalczania nielegalnego procederu składowania odpadów niebezpiecznych na terenie kraju, odkryli kolejne składowisko. W Woli Wodzyńskiej, w jednej z wynajmowanych tam hal odkryli 330 mauzerów o pojemności 1000 litrów każdy z substancją niewiadomego pochodzenia.

czestochowa.policja.gov.pl

Śledczy z Częstochowy podejrzewają, że znalezione chemikalia mogą powodować zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców, jak i degradować środowisko, mówi Barbara Poznańska – rzecznik częstochowskiej policji:

Barbara Poznańska: Na miejscu oprócz śledczych z Częstochowy pracowali strażacy, inspektorzy Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Warszawy oraz biegli z zakresu fizyko – chemii i ochrony środowiska. Na miejscu wykonano oględziny i zabezpieczono substancję do dalszych badań. Pod koniec 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie powołana została specjalna grupa śledczych, która pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach zajmuje się zwalczaniem nielegalnego procederu składowania odpadów niebezpiecznych na terenie kraju.

Dotąd odkryto już kilkanaście nielegalnych składowisk, na terenach wynajmowanych hal czy na terenach nieużytków. Jak zaznacza częstochowska policja, sprawa nadal jest rozwojowa, spodziewane są dalsze zatrzymania osób w tej sprawie.

czestochowa.policja.gov.pl

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024