Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbudują Niebieski Azyl dla dorosłych osób z autyzmem w Częstochowie? Jest znacząca dotacja na ten cel

Facebook Twitter

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem też chce wybudować w Częstochowie dom dla swoich podopiecznych. Organizacja ma podobne ambicje jak Fundacja Oczami Brata, która stworzyła swoją placówkę dla podopiecznych przy ul. Brzezińskiej.

Niebieski Azyl dla dorosłych osób z autyzmem
fot.fb/Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem

Niebieski Azyl dla dorosłych osób z autyzmem w Częstochowie

Stowarzyszenie zaczyna budowę Niebieskiego Azylu – domu, w którym zamieszkają dorosłe osoby z autyzmem w chwili, gdy ich rodzice nie będą mogli się już nimi opiekować.

Diagnozowany autyzm jest coraz powszechniejszy, ale też przybywa już dorosłych osób, którym trzeba będzie zapewnić byt. Na ten cel Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem otrzymało dotację z PFRON-u w wys. 6 mln. To pieniądze ze środków programu „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” – Wspomagane Społeczności Mieszkaniowe. Zadanie jest bardzo ważne ze względu na trudną sytuację osób z autyzmem wymagających wysokiego poziomu wsparcia, dla których po odejściu rodziców brakuje miejsca w ośrodkach całodobowych. Według szacunków koszt budowy wyniesie ponad 8,2 mln zł.Niebieski Azyl. Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem publikuje wizualizację.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj