Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Żarkach powstanie kolejna ścieżka rowerowa

Facebook Twitter

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Koziegłowskiej już latem uprzyjemni jazdę rowerzystom z Żarek i okolicznych miejscowości. Powstającej w gminie sieci dróg dla cyklistów będą mogli pozazdrościć inni samorządowcy.

fot. www.umigzarki.pl

Do czerwca powstanie ponad 550 metrowy odcinek drogi, o szerokości 2 metrów z nawierzchnią zbudowaną z kruszywa kamiennego. Co ważne w terenie leśnym, oddalonym od ruchliwej drogi wojewódzkiej. Początek trasy powiązany jest z nowo wybudowaną ścieżką rowerową przy ul. Jagodowej. Koniec odcinka zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z istniejącą drogą leśną. Powstanie również miejsce dla rowerzystów – plac z miejscem do odpoczynku i stojakiem na rowery. Są już pieniądze na to zadanie.

Rower to częsty rodzaj rekreacji całych rodzin.

Umowa jest już podpisana

O inwestycję zabiegało lokalne stowarzyszenie i udało się uzyskać ponad 44 tys. dotacji. Całość pochłonie prawie 54 tys. złotych. Umowa jest już podpisana z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Stowarzyszenie Zieloni Żarki chcą też budować dalej w kierunku ul. Steinkellera, dlatego złożyli wniosek do Partnerstwa Północnej Jury. Wszystko ma się rozstrzygnąć jeszcze w tym półroczu. Powstałoby wówczas ponad 850 metrów szutrowej ścieżki rowerowej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023