Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na naprawy dróg

Facebook Twitter

Udało się zaoszczędzić pieniądze, które posłużą na remonty 13 mniejszych ulic w Częstochowie. Na przesunięcia w budżecie miasta zdecydowali się radni.

Zmiany mają być odczuwalne w kilkunastu dzielnicach. Trwają aktualnie rozstrzygnięcia przetargowe, jak informuje zarząd dróg. Wiadomo za to gdzie poprawi się m.in. stan nawierzchni, mówi rzecznik w zarządzie dróg Maciej Hasik.

To np. odcinki ulic łączących wykonane wcześniej inwestycje, fragmenty dopełniające zrealizowane przed kilkoma laty zadania. Do przebudowy zostały wyznaczone ulice w 13 miejscach – ul. Liliowa w Kiedrzynie, Skierniewicka na Lisińcu, Rybacka na granicy Lisińca i Grabówki, ulica Zdrojowa z dojazdem i dojściem do szkoły, Kołłątaja, Polna na Stradomiu, na odcinku od ul. Pirotechników do ul. Skrzetuskiego a to dokończenia zadania z 2018 roku. 

Planowane częściowe naprawy nawierzchni czy chodników odczują też mieszkańcy Kiedrzyna czy dzielnicy Dąbie. Więcej punktów do częściowych remontów pojawiło się również na mapie Stradomia…

Także na Stradomiu ul. Oficerska zostanie przebudowana a to odcinek od ul. Łączności do ul. Skrzetuskiego, ul. Kościelna to jeszcze Stradom, w innych częściach miasta – Brzezińska na Błesznie, ul. Brzeźnicka – to już na Tysiącleciu, od ul. Dekabrystów do Promenady Niemena, Łukasińskiego na Rakowie, ul. Miera na Zawodziu, krótki odcinek drogi, Kisieleckiego w Kiedrzynie to sam chodnik o długości 100 metrów, na odcinku od ul. Klemensiewicza do ul. Traugutta. Na realizację przewidziano łącznie około 5,5 mln złotych.

Planowane jeszcze w tym roku prace drogowe zapowiadał Maciej Hasik, rzecznik w częstochowskim zarządzie dróg.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023