Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zabraknie miejsc w przedszkolach dla najmłodszych dzieci

Facebook Twitter

Gdyby nie zmiany przepisów, miejsc w przedszkolach wystarczyłoby dla wszystkich. Będzie jednak inaczej. Władze Częstochowy uprzedzają rodziców, że w tym roku w miejskich placówkach zabraknie miejsc dla dzieci 3-letnich.

Wszystko z powodu nowelizacji ustawy, na mocy której dzieci obowiązkowo pójdą do szkoły dopiero w wieku 7 lat. Oznacza to że dzieci 6-letnie nie zwolnią miejsc w przedszkolach od nowego roku szkolnego.

Temat przybliża wiceprezydent Częstochowy Ryszard Stefaniak. W skali naszego miasta problem jest poważny. Dlatego samorząd liczy, że część rodziców zdecyduje jednak o posłaniu młodszych dzieci do pierwszej klasy. Miasto z resztą chce do tego zachęcać. Szkoła ma być jeszcze bardziej przyjazna, otwarta i zapewniająca opiekę nad najmłodszymi uczniami…

Informuje Magdalena Dębska, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. Sześciolatki w przedszkolach to jak się okazuje problem dla rodziców trzylatków, którzy będą musieli znaleźć dla dzieci opiekę inną niż w przedszkolach. Zabraknąć może nawet 1300 miejsc w Częstochowie. Dlatego miasto zapowiada działania na rzecz przekonania rodziców by zapisywali sześciolatki do szkół…

Dodaje Ryszard Stefaniak, wiceprezydent Częstochowy. Dokładne dane liczbowe odnośnie liczby zajętych i brakujących miejsc w przedszkolach będą znane po pierwszym etapie rekrutacji, pod koniec marca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024