Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Za nami V edycja Biegu Pamięci Bitwy pod Mokrą [FOTO]

Facebook Twitter

W Mokrej (gmina Miedźno) w niedzielę (03.09) odbyła się 5 już edycja biegu upamiętniającego Bitwę pod Mokrą, która odbyła się w pierwszym dniu II wojny światowej (01.09.1939). Na starcie stawiło się blisko 200 biegaczy, którzy rywalizowali na dystansie 10 kilometrów.

Zwyciężył Mateusz Pawełczak z czasem 34 min. 11 sek. Drugi był Zbigniew Kalinowski (34,52), trzeci Adrian Pytlarz (36,47). Po biegu głównym do rywalizacji przystąpiły dzieci, na dystansach 200, 400 i 800 metrów. Tak wydarzenie podsumował jeden z organizatorów – Michał Zarębski z Fundacji Jest Lepiej:

Michał Zarębski: Udała się tak jak wcześniej – cztery edycje. Fantastyczna piąta jubileuszowa edycja, prawie 300 osób startujących. Fantastyczne są te dzieciaki, czyli setka dzieci, która pobiegła na trzech dystansach 200, 400, 800 metrów, prawie 200 dorosłych biegaczy, kobiety, mężczyźni. Masę nagród, masę debiutantów, którzy po raz pierwszy 10 kilometrów z nami przebiegli. To też jest wydarzenie – przebiec 10 kilometrów. Pogoda się udała, o siódmej rano my, organizatorzy poczuliśmy deszcz we włosach ale jak to w Mokrej. Piąta edycja i piąta edycja ze słońcem. Ciepło dla biegaczy. Nawet co poniektórzy mówili, że trudne warunki, bo temperatura zbyt wysoka. Dla nas, dla organizatorów wyśmienite warunki do organizacji. Ludzie zadowoleni, uśmiechnięci, pełni radości. No to cóż chcieć więcej? Nic tylko organizować kolejne edycje.

– na miejscu był Paweł Stępniewski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj