Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

XX Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Hutkach-Kankach w piątek

Facebook Twitter

Już po raz dwudziesty miłośnicy biegów przełajowych zjadą do gminy Łazy na Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji, czyli bieg upamiętniający Grzegorza Załogę – policjanta z Będzina, który w 2003 roku zginął na służbie. Biegacze będą zmagać się z wymagającą trasą w Hutkach-Kankach.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Hutkach-Kankach
Fot. slaska.policja.gov.pl

Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Hutkach-Kankach

W Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w Biegach Przełajowych co roku startuje kilkuset zawodników, nie tylko policjantów:

Adrian Kała: Na starcie biegu, który jest uczczeniem pamięci tragicznie zmarłego policjanta, sierżanta Grzegorza Załogi, staną policjanci, pracownicy służb mundurowych, leśnicy, uczniowie szkół o profilu wojskowym i policyjnym. W zawodach może wystartować także każdy chętny, rejestrując się w kategorii open.

To raczej wymagająca przełajowa trasa, która stawia przed uczestnikami sporo wyzwań. Warto mieć wcześniej biegową zaprawę, szczególnie w najdłuższym biegu dla mężczyzn:

Adrian Kała: Trasa biegu wiedzie wokół rezerwatu przyrody Góra Chełm i jedno okrążenie ma 3600 metrów. Panowie będą musieli pokonać trzy okrążenia, panie dwa, młodzież tylko jedno. Pierwszy fragment trasy jest dosyć płaski, aczkolwiek piaszczysty. Natomiast końcówka to już bardzo długi podbieg i zaraz dosyć stromy zbieg do samej mety

– mówił Adrian Kała, dyr. Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łazach. Zawody w piątek 29 września od. godz. 8:00 do 15:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024