Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wystartowała kolejna edycja Konkursu Fujifilm Moment Street Photo Awards

Facebook Twitter

W Częstochowie ruszyła czwarta edycja międzynarodowego konkursu na najlepsze fotografie uliczne z całego świata. Od początku istnienia konkursu FUJIFILM MOMENT STREET PHOTO AWARDS, przesłano już prawie 7 tys. zdjęć.

fot. Pixabay

Z każdym rokiem to wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością. Swoje zdjęcia mogą pokazać wszyscy:

Adam Markowski: Konkurs jest dla profesjonalistów i amatorów, każdy może przesłać fotografie uliczną, ponieważ to jest główny temat naszego konkursu. Fotografia uliczna to jest taka fotografia trochę zbliżona do fotografii dokumentalnej i reportażowej, natomiast historię fotograficzną opowiadamy za pomocą jednego zdjęcia, jednej fotografii.

To jakim urządzeniem wykonacie fotografie, nie jest istotne. Ważne, aby uchwycić ciekawą, ulotną chwilę. Fotografie konkursowe mogą być bardzo różnorodne

– podkreśla Adam Markowski, koordynator konkursu.

Adam Markowski: To mogą być fotografie bardzo różnorodne – dziwne sytuacje, wesołe, smutne, może to być świetny układ np. sylwetek poruszających się ludzi po ulicy, może być jakieś bardzo dziwne zdarzenie, czasem takie, którego my na co dzień nie zauważamy, a właśnie ci fotografujący w tym nurcie mają taki dar, że widzą te ulotne chwile.

Najlepsze fotografie uliczne z całego świata wybierze Jury 4. edycji Fujifilm Moment Street Photo Awards złożone ze znakomitych streetowców i dokumentalistów. W tym roku wyboru dokonają: Anna Kłosek, Karolina Trapp, Taras Bychko, Maciej Jeziorek i Wojciech Barczyński.

Jak zgłaszać prace konkursowe?

Adam Markowski: Prace można zgłaszać elektronicznie poprzez stronę internetową momentstreetphoto.pl, tam należy dokonać rejestracji, zalogować się, opłacić wpisowe, za pomocą panelu dodać 5 fotografii.

Wyniki poznamy w połowie grudnia 2022 roku podczas gali otwarcia wystawy pokonkursowej, która odbędzie się w Częstochowie. Jak co roku wystawa ruszy także w trasę po Polsce. Międzynarodowy Konkurs organizowany jest przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” oraz Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy.

fot. facebook.com/momentstreetphotoawards

Fotografie konkursowe, zrobione po 7 listopada zeszłego roku, należy przesyłać na adres organizatora do 7 listopada 2022 roku, zgodnie z wytycznymi, które określa regulamin konkursu, który można go znaleźć TUTAJ.

Fujifilm Moment Street Photo Awards 2022 jest także obecny na Facebooku oraz na Instagramie pod nazwą @momentstreetphotoawards. Publikowane są tam losowo wybrane fotografie zgłoszone na konkurs.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj