Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wybuchowa para: Wysadzili dwa bankomaty, ale pieniędzy nie ukradli

Facebook Twitter

Kryminalni w naszym mieście w szybkim tempie zatrzymali parę, która chciała bezskutecznie okraść bankomat w dzielnicy Północ. Do próby kradzieży doszło na Promenadzie Czesława Niemena w rejonie targowiska, przed 6-tą rano.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Mężczyzna i kobieta wysadzili urządzenie w powietrze:

Dwie osoby w kominiarkach chcąc ukraść pieniądze z bankomatu przy ul. Kiedrzyńskiej doprowadziły do jego eksplozji. Policjanci pod nadzorem prokuratury zabezpieczyli  ślady i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Jak się okazało, do podobnego zdarzenia doszło godzinę wcześniej w Lisowicach, w powiecie lublinieckim. W obu przypadkach przestępcy nie zdołali ukraść żadnych pieniędzy, ponieważ zabezpieczenia urządzeń samoobsługowych okazały się zbyt trudne do pokonania.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Za obydwie próby kradzieży pieniędzy z bankomatów odpowiada ta sama para. Ponieważ nie udało im się dostać do kasetki z pieniędzmi w Lisowicach, ponownie postanowili spróbować tej samej metody w Częstochowie.

Następnego dnia rano kryminalni zatrzymali mieszkańców Częstochowy. Była to 28-letnia kobieta i jej o 10 lat starszy partner. Oboje przyznali się do winy. Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch bankomatów. Na wniosek częstochowskiej prokuratury zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 10 lat więzienia

– informowała nas rzecznik częstochowskiej komendy, podkom. Sabina Chyra-Giereś.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

 

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj