Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbliża się czas wyjazdów. Przybyło włamań i kradzieży w Częstochowie

Facebook Twitter

Ten apel jest aktualne co roku, a właściwie przy okazji każdych świąt czy dłuższych weekendów, gdy wyjeżdżamy z domów. Tym razem policja uczula nas szczególnie - chrońmy na wzajem swoją własność, wzrosła bowiem liczba włamań do domów i mieszkań. 

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Faktycznie kradzieży z włamaniem przybyło w ostatnich tygodniach na terenie Częstochowy i powiatu. Tymczasem okres świąteczny i noworoczny to czas planowanych wyjazdów do rodziny. Dlatego mundurowi apelują do mieszańców o zwrócenie uwagi zarówno na własne mieszkanie, jak również okolice i na domy sąsiadów.

Warto jeszcze wyposażyć się w różnorodne zabezpieczenia, które utrudnią działanie złodziei. Może to być: system alarmowy, monitoring, rolety antywłamaniowe, zamki z atestem. Przede wszystkim zamykajmy wszystkie okna i drzwi. Wiemy że wyjeżdżamy, poprośmy o czujność i pomoc sąsiada. Duży błąd to zamieszczanie internetowych wpisów czy zdjęć o wyjazdach i planach.

Zawsze zwracajmy uwagę na podejrzane osoby w okolicy czy na posesji. Zamiast płoszyć przestępców, lepiej natychmiast powiadomić policję.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lutego 2023