Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

WOŚP Częstochowa: Zmorsowani zapraszają nad Adriatyk. Oj będzie się działo!

Facebook Twitter

Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Częstochowski sztab WOŚP przygotował szereg atrakcji. Na Placu Biegańskiego już od 10:00 w najbliższą niedzielę: koncerty, licytacje i animacje dla dzieci. Warto pojawić się też w Parku Lisiniec.

Nad Adriatykiem o gorącą atmosferę zadbają Zmorsowani. Dla wszystkich przygotowano m.in. loterię fantową:

Olga Barańska: Zaczynamy o godz. 9:00 loterią fantową, losy są po 20 zł, można wygrać naprawdę bardzo fajne fanty, niektórych wartość przekracza nawet 500 zł. Są to wyjazdy weekendowe dla dwóch osób, vouchery do kosmetyczek, na masaże, jest tego całe mnóstwo – ponad 400, także wybór ogromny. Dziewczyny, które zadbały o te losy, będą do godz. 14:00. Przybywajcie. Możecie wrzucić do puszki i coś fajnego wylosować

– zdradza Olga Barańska współorganizatorka WOŚP-owego morsowania na Lisińcu. W niedzielę w samo południe natomiast rozpocznie się licytacja. Będzie można wejść w posiadanie bardzo atrakcyjnych przedmiotów:

Olga Barańska: Jest to np. książka Adriana Bednarka z autografem i jeszcze możliwość wypicia z nim kawy. Jest też Celina Walasik, również będzie ta autorka, też będzie możliwość wylicytowania jej książki i wypicia z nią kawy. Prawdziwym hitem jest też koszulka Włókniarza Częstochowa z autografami zawodników. Na licytacje mamy też książkę „Najlepszy” Łukasza Grassa, z autografem samego Jerzego Górskiego. Prawdziwy hit, skok na bungee, wiele wośpowych gadżetów. Także zabierajcie portfele i zapraszamy na morsowanie.

Pełną listę przedmiotów, które będzie można wylicytować, znajdziecie w mediach społecznościowych „Zmorsowani Częstochowa”. To jednak nie koniec atrakcji. Miłośnicy zimnych kąpieli spróbują pobić rekord w ilości osób morsujących w jednym momencie w Częstochowie:

Olga Barańska: To już jest kolejna edycja na morsowaniu. Wejście do wody będzie poprzedzone rozgrzewką o godz. 13:00, o 13:10 wchodzimy. Po raz pierwszy na morsowaniu będzie coś innego, czyli chcemy ustanowić rekord w ilości najwięcej kąpiących się osób, także morsów jest trochę w Częstochowie, więc przybywajcie i zobaczymy, jaki będzie odzew na to.

Jeśli w tym wyjątkowym dniu chcecie rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem, posłuchajcie porad ekspertki, która podpowiada nowicjuszom, o czym należy pamiętać zanim wejdziemy do wody:

Olga Barańska: Pierwsze wejście, bardzo ważne, hiperwentylacja, czyli oddech. Nie zatrzymujemy tego oddechu, tylko staramy się swobodnie oddychać. Dlaczego? Dajemy wtedy do umysłu informację, że to nic groźnego, że nic się tutaj nie dzieje. Nie wpadamy w panikę. Wtedy się uspokaja organizm i możemy sobie posiedzieć chwilę w tej wodzie. Nie przesadzajmy, to nie są rekordy. Nawet jeżeli świetnie się czujemy w tej wodzie, na pierwszy raz 2-3 minuty.

Jak dodaje Olga Barańska o godz. 20:00 nie może zabraknąć nad Adriatykiem tradycyjnego światełka do nieba. A jak przystało na morsów- także i wtedy zaplanowano wspólne morsowanie.

Pełny program wydarzeń zaplanowanych w Parku Lisiniec:

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024