Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wojewódzki program in vitro wystartuje jesienią. Każda para może uzyskać 8 tys. zł dofinansowania

Facebook Twitter

Znane są już szczegóły programu dotyczącego wsparcia leczenia niepłodności metodą in-vitro dla mieszkańców województwa śląskiego. Jego realizacja ma kosztować wojewódzki budżet 20 mln zł w kolejnych czterech latach. Program rozpocznie się już jesienią tego roku.

fot. ThorstenF/pixabay.com

Wojewódzki program in vitro wystartuje jesienią

Mówi radna sejmiku województwa śląskiego Alina Bednarz:

Alina Bednarz: Z dofinansowania może skorzystać para zamieszkująca co najmniej pełne trzy miesiące w województwie śląskim. To znaczy jedna z osób musi zamieszkiwać przez co najmniej 3 miesiące w województwie śląskim. Pary otrzymają dofinansowanie 8 tys. złotych i mogą skorzystać z tego dofinansowania 3 razy lub 4 tysiące złotych w przypadku zarodków dawcy.

Informacje o tym jak zgłosić się do programu będą publikowane na stronie www.slaskie.pl. Tam zainteresowane pary z naszego województwa będą mogły znaleźć niezbędne szczegóły. Sejmik postanowił przeciwdziałać również coraz gorszej demografii:

Urszula Koszutska: Czynnik dzietności w naszym regionie jest bardzo niski, dlatego ta metoda jest jedną z tych, która być może poprawi dzietność w naszym regionie. Każdy mieszkaniec naszego regionu, który pragnie i chciałby pomyśleć o swojej przyszłości, o przyszłości swojej rodziny, może zawnioskować o dofinansowanie do tego programu. Pamiętajmy, że szczęście naszych mieszkańców, dobrostan naszych mieszkańców oraz to, aby tutaj w naszym regionie żyło się dobrze, jest naszym celem głównym.

– dodaje wojewódzka radna Urszula Koszutska. Program realizowany będzie w latach 2023-2026. Każdego roku na jego funkcjonowanie sejmik przeznaczył 5 mln zł.

Katarzyna Stachowicz: Ponad 23 tysiące podpisów zostało zebranych w województwie śląskim. Taki projekt został złożony też w Sejmie. Cieszymy się bardzo, że dotrzymaliśmy słowa, że to marzenie właśnie o dziecku dla tych par zostanie spełnione. To naprawdę wielki dzień. Już jesienią ruszy dofinansowanie i oczywiście o szczegółach będziemy na bieżąco Państwa informować

– mówi radna sejmiku województwa śląskiego Katarzyna Stachowicz. Początkowo program obejmie dwa tysiące par.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024