Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wnioski o 300 plus będą przyjmowane tylko do końca listopada

Facebook Twitter

Niewiele czasu by złożyć wniosek o tzw. "300+". Tylko do końca listopada przyjmowane są wnioski rodziców do programy "Dobry start". Po 30 listopada złożenie wniosku będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy uczeń powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności.

fot. pixabay.com

W województwie śląskim złożono już ponad 376 tys. wniosków na 520 tys. uczniów. Na konta rodziców i opiekunów trafiło przeszło 152 mln zł. To finansowe wsparcie rodzice mogą otrzymać raz w roku i przeznaczyć na zakup rzeczy do nauki w szkole, jak np. zeszyty, plecaki, przybory szkolne. Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

W całym kraju na konta rodziców i opiekunów trafiło ponad 1,3 mld zł dotyczących 4,4 mln dzieci. – Ponad 376 tys. wniosków na 520 tys. uczniów złożyli rodzice i opiekunowie z województwa śląskiego.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie składać należy tylko elektronicznie. Rodzice mają do wyboru trzy kanały przesłania wniosku: Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Natomiast opiekunowie faktyczni lub prawni dziecka wniosek o 300 plus mogą składać tylko za pośrednictwem portalu PUE ZUS. Ważne, by we wniosku podać prawidłowy numer rachunku bankowego, bo na to konto ZUS wypłaci świadczenie „Dobry Start”. Niestety, to jeden z najczęstszych błędów, który komplikuje dostarczenie pieniędzy przez ZUS odbiorcom.

Ponadto właściwy adres mailowy i numer telefonu to kolejne dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.

Wszelkie decyzje i zawiadomienia są przekazywane rodzicom i opiekunom poprzez PUE w formie elektronicznej. Można je znaleźć na swoim profilu na PUE ZUS nawet wówczas, gdy wniosek był składany z wykorzystaniem bankowości elektronicznej lub przez portal Emp@tia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023