Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ZUS wypłaca 300+ na wyprawkę szkolną. Jeszcze zdążymy z zakupami przed rokiem szkolnym

Facebook Twitter

Rodzice uczniów z naszego regionu chętnie korzystają że świadczenia „Dobry Start”. Na wyprawkę szkolną w naszym regionie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeznaczył już kwotę 100 mln złotych – informuje częstochowski oddział.

fot. Pixabay

Jak wyjaśnia Beata Kopczyńska – rzecznik śląskich oddziałów ZUS, wypłata świadczeń rozpoczęła się 18 lipca i jest realizowana na bieżąco.

Beata Kopczyńska: W województwie śląskim do 11 sierpnia rodzice i opiekunowie złożyli 286 tys. wniosków za 398 tys. dzieci. Wypłacono już 334 tys. świadczeń na kwotę przekraczającą 100 mln złotych. Wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu Dobry Start można składać od 1 lipca do końca listopada. Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20 roku życia i do 24 roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Jeżeli złożyliście wniosek w szybkim tempie, powinniście otrzymać środki na podane konto. Ważne, aby spożytkować fundusze podczas przygotowań do roku szkolnego.

Beata Kopczyńska: Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać wyłącznie elektronicznie przez 3 kanały. Rodzice mają do dyspozycji platformę usług elektronicznych PUE ZUS, system bankowości elektronicznej bądź portal empatia. Rodzice i opiekunowie na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę wniosku  otrzymają powiadomienie o przyznaniu świadczenia. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

Przygotowywane są kolejne wypłaty, a realizacja programu przebiega bez żadnych problemów, dodaje rzecznik Beata Kopczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024