Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz z nowym sponsorem tytularnym

Facebook Twitter

Do rozpoczęcia nowego sezonu PGE Ekstraligi pozostały trochę ponad 2 tygodnie. Włókniarz zainauguruje rozgrywki meczem z Unią Leszno na własnym (08.04), tymczasem klub poinformował we wtorek (22.03) o nowym sponsorze tytularnym. To częstochowska firma z branży fotowoltaicznej Zielona-energia.com. Nowy sponsor już od kilku sezonów wspierał częstochowską drużynę, wcześniej był sponsorem strategicznym oraz kupił prawa do nazwy stadionu przy Olsztyńskiej.

To dla władz klubowych ważny partner:

Kontakt i współpraca odbywa się między nami od lat i tu duży szacunek dla właścicieli, dla panów prezesów, którzy czują żużel, czują wsparcie częstochowskiego sportu i dzięki takim ludziom, takim firmom możemy oglądać piękną walkę na stadionie Włókniarza, ale co najważniejsze naszą obecność w Ekstralidze. Zawsze będę powtarzał, żeby być w Ekstralidze, żeby być w najlepszej ósemce w Polsce, trzeba dysponować odpowiednim wkładem, kapitałem, środkami, a to można zrobić tylko poprzez dobre zarządzanie klubu plus sponsorzy i dobra współpraca z samorządem

– mówił Michał Świącik – prezes Włókniarza Częstochowa. Przy okazji prezentacji strategicznego partnera dla częstochowskiego żużla, miasto poinformowało też o podwyższeniu dotacji dla klubu:

Po wspaniałych występach młodzieżowców w poprzednim sezonie zwiększyliśmy finansowanie na szkolenie dzieci i młodzieży. Z kwoty 80 tys. zł, kwota na najbliższy sezon wynosi 580 tys. zł. Liczymy również na to, że Włókniarz będzie mógł skorzystać ze zwiększonej kwoty na promocje miasta poprzez żużel. Konkurs jest przed nami, kwota została zwiększona o 200 tys. zł i zamiast 1 mln 500 tys. złotych jest tam do pozyskania kwota 1 mln 700 tys.. Pięknie rozwija się częstochowski żużel i mam nadzieję, że również dołożymy się do tego rozwoju i do tych sukcesów

– zapowiadał cenne finansowe wsparcie ze strony miasta, prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk. Wszyscy zaangażowani w częstochowski sport żużlowy marzą w tym sezonie o miejscu na podium. Wszystko zależy od wyników sportowych. Jak do tematu podchodzi trener Włókniarza?

Mamy teraz nowe zadanie. Musimy mieć jak najlepszy wynik sportowy. Są do tego warunki i musimy to wykorzystać. Zostało dużo prac poczynionych na torze. To jest wymóg Ekstraligi. Zdążyliśmy to wszystko zrobić. Obecnie jest fajna pogoda, jesteśmy po dwóch treningach, za chwilę będą sparingi i Liga. To wszystko jest właśnie robione pod Ligę, żeby jak najlepszy wynik sportowy osiągnąć. Mam nadzieję, że zrealizujemy marzenia kibiców, sponsora i władz miasta.

Tyle Lech Kędziora, szkoleniowiec „częstochowskich lwów”.

Trwają już prace nad nowym torem, na którym łatwiej będzie wygrywać częstochowskiej drużynie. Sami zawodnicy też są głodni sukcesów

– mówi junior Włókniarza – Mateusz Świdnicki.

Sobie również bym życzył, żebym przywoził wyniki dwucyfrowe, ale to jest Ekstraliga, tutaj nie ma łatwych meczy. Na pewno zrobiłem w trakcie zimy wszystko, żeby tak było. Jestem bardzo dobrze przygotowany fizycznie, bardzo dobrze przygotowany sprzętowo. Mam dwóch doświadczonych mechaników. Jak te pierwsze zawody pójdą fajnie, to później jest z górki. Wierzę w to, że będzie dobrze. Jestem pełen optymizmu.

Pierwszy sparing zawodników Zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa, już w sobotę (26.03) z Wilkami Krosno, na stadionie przy Olsztyńskiej. Start o godz. 14:00.

 

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024