Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Władze wojewódzkie wsparły finansowo organizacje zajmujące się bezpieczeństwem w górach i nad wodą

Facebook Twitter

Do Grupy Jurajskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kroczycach powędrowało blisko 160 tys. zł, a częstochowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe może liczyć na wsparcie w wysokości 230 tys zł.

Jak mówi prezes WOPR-u w naszym mieście, dotacja będzie miała duży wpływ na podniesienie umiejętności ratowników wodnych, ale nie tylko:

Tak naprawdę cały pieniądze, zgodnie z ogłaszanym wcześniej konkursem zostaną przeznaczone na zwiększenie bezpieczeństwa na terenach województwa Śląskiego, aby nasi mieszkańcy mogli się czuć bardziej bezpiecznie i nie tylko mieszkańcy, bo ci co przyjeżdżają do naszego województwa też muszą czuć bezpiecznie. Chciałbym serdecznie podziękować władzom samorządowym województwa śląskiego, marszałkowi. Muszę przyznać, że jest to największa dotacja, jaką dotychczas otrzymaliśmy od marszałka województwa śląskiego.

Jak częstochowski WOPR ma jeszcze zamiar wykorzystać otrzymaną dotację?

Kwota ta będzie zagospodarowana na wymianę starego sprzętu i zakup nowego. Wszystko idzie do przodu i my też musimy. Na pewno najwięcej z tych pieniędzy pójdzie na nowe wyposażenie, na paliwo, i na szkolenia, szczególnie te specjalistyczne.

– powiedział Krzysztof Zbrojkiewicz, prezes częstochowskiego WOPRu. Dotację z województwa otrzymało tez jurajski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021