Wielki sukces pilota z Częstochowy

Marcin Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego wygrał 59 Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów. Zawody odbywały się w ostatnich dniach na lotnisku w Poznaniu. Piloci mieli do rozegrania cztery konkurencje – trzy trasy i konkurs lądowań. Nasz pilot doskonale nawigował, nie miał sobie równych także podczas lądowań.

W tej konkurencji dobrze poszło również innemu częstochowskiemu pilotowi Marcinowi Górnikowi, który był trzecim najlepiej lądującym zawodnikiem. W generalce znalazł się jednak daleko, bo dopiero na 15 pozycji. W mistrzostwach seniorów wystartowało 33 zawodników z całej Polski. Piloci z tegorocznego podium będą reprezentować nasz kraj podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Austrii. Zawody nie wyszły także bardziej doświadczonym reprezentantom ACz. Janusz Darocha zajął 9 miejsce, a Krzysztof Skrętowicz uplasował się na 12 pozycji. Joanna Kremblewska została sklasyfikowana na 29 miejscu.